Nespoléhejte jen na stát a zajistěte si dostatek finančních prostředků na penzi

  • Státní příspěvek až 2 760 Kč za rok
  • Daňový odpočet až 24 000 Kč ročně

Chcete si změnit měsíční příspěvek nebo kontaktní údaje?

Otevřete si on-line formulář a udělejte změnu rychle a pohodlně.

Změna smlouvy

Výhody | Penzijní připojištění

Od 1. ledna 2013 již nelze sjednat novou smlouvu o penzijním připojištění. Penzijní připojištění bylo nahrazeno Doplňkovým penzijním spořením, které vám umožní využít všech výhod penzijního připojištění,

 

Zhodnocení vložených finančních prostředků

Veškeré finanční prostředky účastníků Transformovaného fondu připsané na smlouvu o penzijním připojištění jsou investovány velmi konzervativně. Penzijní společnost je povinna zachovat garanci nezáporného zhodnocení, neboť případnou ztrátu je povinna uhradit ze svého majetku. V porovnání s ostatními podobně rizikovými spořícími produkty na trhu (spořící účty, stavební spoření) zhodnocují penzijní společnosti prostředky vyšším výnosem při minimálních poplatcích. Po započtení státního příspěvku, příspěvku zaměstnavatele a daňových výhod může výnos dosáhnout úrovně 4 % p.a., což dělá z penzijního připojištění velmi atraktivní spořící produkt.

Cílem investiční strategie Transformovaného fondu UNIQA je poskytovat dlouhodobě nadprůměrné zhodnocení a tento cíl se nám daří naplňovat. Transformovaný fond UNIQA se svými výkony řadí mezi nejlépe zhodnocující fondy na trhu.

Penzijní připojištění jako zaměstnaneckou výhodu

Informujte se u svého zaměstnavatele na možnost poukazování příspěvků na vaše penzijní připojištění. Tento příspěvek se stává oblíbeným zaměstnaneckým benefitem. Je to zejména proto, že příspěvky (až do výše 50 000 Kč) nepodléhají zdanění a zaměstnavatelé z nich nemusí odvádět platby na zdravotní a sociální pojištění. Příspěvek zaměstnavatele je nezbytné nahlásit penzijní společnosti jako změnu smlouvy.

Přístup k účtu penzijního připojištění

UNIQA penzijní společnost, a.s. vám nabízí internetový přístup na váš individuální účet penzijního připojištění:

  • Nemáte-li ještě PIN (ani k jiné smlouvě od UNIQA):
    Pro internetový přístup potřebujete znát číslo vaší aktivní smlouvy a PIN kód. O zaslání PIN kódu si můžete požádat zde.

  • Vlastníte již PIN:
    Máte-li již svůj PIN, prosím, přihlaste se na váš individuální účet se přihlašte zde.

Magazín Patálie